Vodič smetiarskeho auta v okrese Ilava nafúkal. Pri cúvaní narazil do zaparkovaného auta

Začiatkom týždňa zasahovali policajti pri dopravnej nehode na miestnej komunikácii v okrese Ilava. Pri nehode sa našťastie nikto nezranil, dychová skúška však odhalila alkohol u vodiča smetiarskeho vozidla.

Podľa doterajších zistení 50-ročný vodič nákladného smetiarskeho vozidla MAN TGM pri cúvaní nevenoval dostatočnú pozornosť vedeniu vozidla. Ľavou prednou časťou vozidla narazil do zaparkovanej Škody Octavia, ktorá stála na zatrávnenej ploche pri vozovke.

Policajti vodiča smetiarskeho vozidla na mieste podrobili dychovej skúške. Tá ukázala 0,42 promile alkoholu v organizme.

Pri nehode sa nikto nezranil, vznikla však škoda na oboch vozidlách.

Polícia zároveň upozornila, že dopravného priestupku sa dopustil aj vodič osobného vozidla Škoda Octavia. Auto totiž odstavil na mieste, ktoré nebolo určené na parkovanie.

Príčina dopravnej nehody, miera zavinenia aj všetky ďalšie okolnosti prípadu zostávajú predmetom ďalšieho objasňovania.

Ak ste boli svedkami podobnej situácie alebo máte skúsenosti s nebezpečným správaním vodičov vo vašom okolí, môžete sa o svoj názor podeliť v diskusii.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Trenčín